Reklama

Ukradli z komisu Mercedesa Sprintera – podczas pościgu padły strzały

Ukradli z komisu Mercedesa Sprintera – podczas pościgu padły strzały

Dwaj mężczyźni z okolic Ostrowi Mazowieckiej ukradli z komisu Mercedesa Sprintera – podczas pościgu padły strzały w oponę “519-tki”.

W nocy z 25 czerwca na 26 czerwca policjanci z Ostrowi Mazowieckiej prowadzili działania mające na celu odnalezienie skradzionego na terenie powiatu wysokomazowieckiego Mercedesa Sprintera.

Zobacz też: Mercedes Sprinter i aktywne systemy bezpieczeństwa (zdjęcia, wideo)

Po zauważeniu skrzyniowego Sprintera w Czyżewie kryminalni próbowali zatrzymać auto, ale kierujący nie zastosował się do poleceń. Dopiero po zablokowaniu drogi prowadzący skradzioną “519-tkę” zatrzymał się, ale po chwili zaczął cofać próbując najechać policjantkę,

Funkcjonariuszka zdążyła odskoczyć i aby uniemożliwić ucieczkę strzeliła w przednie koło dostawczaka.

Wtedy dopiero policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu ostrowskiego – to 42- oraz 31-latek, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do Mercedesa oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Zobacz też: Mercedes Vito 2020 – silniki OM 654 i nowe systemy bezpieczeństwa

Dodatkowo starszemu mężczyźnie postawiono zarzut zmuszenia policjantki do zaniechania prawnej czynności służbowej, natomiast 31-latkowi udowodniono kradzież z włamaniem do ostrowskiego sklepu z odzieżą w kwietniu tego roku.

Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Komentarze