Reklama

Volkswagen Caddy V – światowa premiera już w lutym 2020

Volkswagen Caddy V – światowa premiera już w lutym 2020

Będzie dynamiczny, pewny i… sportowy? W każdym razie będzie dostępny też z napędem elektrycznym. Volkswagen Caddy V – światowa premiera już w lutym 2020.

Niedawno na portalu prasowym VW pojawiło się kilka nowych informacji dotyczących Caddy V generacji, które ma mieć światową premierę już w lutym 2020 roku.

Najmniejszy z gamy Volkswagen Samochody Dostawcze (wcześniej Volkswagen Samochody Użytkowe) ma być według zapowiedzi dynamiczny, pewny i sportowy.

Reklama

Zobacz też: Nowy Caddy V z zakładów VW Poznań – produkcja od 2020 roku

Volkswagen przy okazji podania daty premiery zaprezentował też szkice nowego Caddy. Wygląda mocno futurystycznie, nawet sportowo, ale czy w wersji produkcyjnej zobaczymy też taki zderzak przedni z mocnymi przetłoczeniami? Zobaczymy, ale wątpię.

Na pewno Volkswagen Caddy V będzie całkowicie nową konstrukcją. Jak wyczytać można w informacji prasowej „nie ma chyba śruby, która pozostałaby nietknięta w tym projekcie”.

W każdym razie wspomina się o smukłych światłach LED, powiększonej tylnej szybie, czy większych kołach.

Co prawda w oficjalnym komunikacie nie wspomina się o jednostkach napędowych, ale można założyć, że Volkswagen Caddy V będzie na pewno napędzany m.in. silnikiem Diesla 2.0 TDI a i może również 1.6 TDI.

Zobacz też: Renault Kangoo III generacji na rynku od 2020 roku. Także w wersji Z.E.

Czy w ofercie będzie też jednostka benzynowa np. 1.0 TSI czy 1.5 TSI? Być może. Podobnie jest z hybrydową wersją 1.4 TSI Plug-In-Hybrid, który występuje np. w Golfie – nie wiadomo czy pojawi się w nowym Caddy.

Na 100% można jednak stwierdzić, że będzie dostępna wersja elektryczna. Skoda Volkswagen AG do roku 2025 chce wprowadzić 70 modeli w pełni elektrycznych, z czego w przypadku samej marki Volkswagena będzie ich około 20.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: