Reklama
stats

Zamiast 85 punktów busiarzowi grozi teraz do 5 lat i 30 000 zł kary

Zamiast 85 punktów busiarzowi grozi teraz do 5 lat i 30 000 zł kary

Poszukiwany w trakcie ucieczki uszkodził m.in. radiowóz. Teraz busiarzowi zamiast 85 punktów grozi do 5 lat więzienia i do 30 000 zł kary.

W trakcie pościgu 29-letni busiarz uszkodził m.in. oznakowaną KIA Cee’d.

W poniedziałek 12 grudnia po godzinie 13:00 policjanci z kaliskiej prewencji w miejscowości Kokanin próbowali zatrzymać do kontroli Renault Master z zabudową na trasy międzynarodowe.

Prowadzący busa zignorował jednak polecenia funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę wyprzedzając w miejscach niedozwolonych a także nie stosował się do sygnalizacji świetlnej. Po kilkudziesięciu kilometrach mężczyzna doprowadził do uszkodzenia oznakowanego radiowozu oraz dwóch innych pojazdów.

Reklama

Materiał dowodowy w miejscu porzucenia busa wykonał technik kryminalistyki.

W pobliżu skrzyżowania ulic Łódzkiej i Sportowej w Kaliszu kierowca porzucił busa i próbował uciekać pieszo, lecz został szybko zatrzymany.

Okazało się, że 29-latek z Wielkopolski był poszukiwany listem gończym wydanym przez poznański sąd.

Kaliscy funkcjonariusze wyliczyli, że za wykroczenia, które popełnił podczas ucieczki 29-latek mógłby dostać 85 punktów karnych oraz mandaty w łącznej wysokości 8500 złotych.

Jednak tak się nie stało, bo jego sprawą zajmie się sąd, który może wymierzyć karę w wysokości nawet do 30 000 złotych. Poza tym za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: kalisz24info.pl

Podziel się: