Reklama
stats

Kierowca przeciążonego busa chciał dać 200 zł łapówki

Kierowca przeciążonego busa chciał dać 200 zł łapówki

W Gryfowie Śląskim kierowca przeciążonego busa chciał dać 200 zł łapówki. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 26 sierpnia inspektorzy ITD z Jeleniej Góry prowadzili działania w miejscowości Gryfów Śląski (powiat Lwówek Śląski). Jednym z wytypowanych tego dnia do kontroli pojazdów było Iveco Daily, które zamiast 3500 kg ważyło o 1000 kg więcej.

Kierujący „Ivanem” mężczyzna ukarany został mandatem karnym oraz otrzymał stosowany zazwyczaj przez inspektorów zakaz dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiaru przewożonego w ładowni towaru.

Reklama

Zobacz też: Kolizja w trakcie kontroli ITD – kierowca Sprintera ukarany mandatem

Prowadzący busa dopytywał jednak „Krokodyli”, czy na pewno musi się częściowo rozładować, ale dolnośląscy inspektorzy pozostali nieugięci w tej kwestii.

Po kilkudziesięciu minutach kierowca Iveco podszedł jeszcze raz do kontrolującego go inspektora i próbował wsadzić do jego kurtki służbowej 200-złotowy banknot, ale „Krokodyl” chwycił mężczyznę za rękę a całą sytuację widział drugi inspektor.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji, która aresztowała kierowcę busa – teraz grozi mu nawet do 8 lat.

Warto bowiem wiedzieć, że zgodnie z art. 229 § 1 Kodeksu karnego § 1. kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: