Reklama
stats

Niemcy zatrzymali Daily na bliźniakach. Transport miał się opłacić

Niemcy zatrzymali Daily na bliźniakach. Transport miał się opłacić

W miniony czwartek niemieccy policjanci zatrzymali Dajlaka na bliźniakach. Ten transport miał się opłacić, ale chyba wyszło inaczej.

W czwartek 1 lutego służby około godziny 22:25 policjanci z inspektoratu autostradowego zatrzymali pod Bad Segeberg (kraj związkowy Szlezwik-Holsztyn) do sprawdzenia Iveco Daily z zabudową do transportu międzynarodowego.

Jadący drogą krajową B 206 z Bad Segeberg w kierunku Bad Bramstedt bus przewoził stalowe elementy a ugięte tylne opony w bliźniakach spowodowały, że funkcjonariusze zadecydowali o sprawdzeniu realnej wagi 3,5-tonowego pojazdu.

Reklama

Jak się okazało, Iveco Daily było przeładowane o ponad 100% względem DMC, czyli ważyło przeszło 7 ton.

A, że prowadzący 15-paletowego busa był obcokrajowcem, niemieckie służby nakazały wpłatę kaucji a do tego zakazano dalszego transportu tak przeciążonym busem.

Choć patrząc na zdjęcia ewidentnie widać, że to wariant 5,2 DMC ze skastrowaną homologacją z N2 na N1, aby uniknąć m.in. tachografu czy wymogu posiadania przez kierowcę prawa jazdy kategorii C.

Stalowa rama pomocnicza ewidentnie nie wskazuje, aby ktoś kompletując tego Dajlaka myślał o uzyskaniu jakiejś choć symbolicznej ładowności w ramach 3,5-tonowego DMC.

Ostatecznie dopiero następnego dnia towar został przeładowany na inny pojazd, aby Daily z kurnikiem mogło pojechać w dalszą trasę.

Podziel się: