Reklama

Pijany kierowca bez prawa jazdy a bus bez badania technicznego

Pijany kierowca bez prawa jazdy a bus bez badania technicznego

Skrajna patologia! Pijany kierowca Iveco Daily bez prawa jazdy, bo wcześniej stracił je za jazdę po alkoholu. Do tego bus nie miał przeglądu.

Opolscy inspektorzy ITD około godziny 7:00 rano w poniedziałek 12 lipca zatrzymali do kontroli chłodnię na podwoziu Iveco Daily. W trakcie czynności 54-letni kierowca nie okazał żadnych dokumentów twierdząc, że pozostawił je w domu.

Szybko wyszło jednak na jaw, że prowadzący zarejestrowaną na dostawczaka 7-tonową ciężarówkę (o tym więcej poniżej) jedzie na tzw. podwójnym gazie – badanie trzeźwości około 1 promila alkoholu we krwi. Ponadto „Krokodyle” wykryli, że „Dajlak” ma nieważne badanie techniczne od lutego 2020 roku.

Reklama

Wezwany na miejsce patrol policji potwierdził, że 54-latek nie posiadał ważnego prawa jazdy, gdyż stracił je wcześniej za jazdę pod wpływem alkoholu, za co kierowca odbył karę 8 miesięcy aresztu. Dlatego kierowca Iveco został zatrzymany przez mundurowych i będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem w warunkach recydywy.

Zobacz też: Iveco Daily ważyło 4200 kg na pusto i 7700 kg z towarem

Opolskie ITD nie podało, co było przyczyną wytypowania tego busa do kontroli, ale zarejestrowana na 3,5 tony chłodnia z windą samozaładowczą na podwoziu 7-tonowego Iveco Daily prawdopodobnie była przeładowana.

Zastanawia mnie, czy DMC byłoby przekroczone w takiej kompletacji nawet z pustą ładownią, co jest bardzo prawdopodobne.

I pytanie na koniec: czy aby przypadkiem brak obowiązkowego przeglądu technicznego nie wynikał z faktu, że żaden diagnosta nie chciał podbić przeglądu takiej ciężarówki zarejestrowanej na dostawczaka?

Źródło zdjęć: WITD Opole

Podziel się: