Szybkie testy na COVID-19 dopuszczalne przed wjazdem do Francji

Szybkie testy na COVID-19 dopuszczalne przed wjazdem do Francji

Jednak nie tylko badanie PCR! Także szybkie testy na COVID-19 dopuszczalne przed wjazdem do Francji z Wielkiej Brytanii.

Według wczorajszego porozumienia pomiędzy stroną brytyjską i francuską kierowcy busów i ciężarówek, którzy zatrzymani zostali w okolicach Dover i prowadzącej do Eurotunelu autostrady M20 mieli zacząć opuszczać Wyspy w środę 23 grudnia po godzinie 6:00 rano.

Zobacz też: Busy i ciężarówki zaczną wyjeżdżać z Wielkiej Brytanii od środy 23 XII

Reklama

Na lotnisku Manston ustawiono kontenery z zapasami wody oraz podstawiono m.in. 150 toalet, ale od środy toalet dla kierowców ma być już 220.

Natomiast atmosfera w okolicach portu w Dover czy na lotnisku Manston, gdzie zgrupowano blisko 3000 zestawów i busów, jest coraz bardziej napięta.

Poirytowani całą sytuacją kierowcy narzekają m.in. na brak rzetelnych informacji od służb brytyjskich, ale też w grę wchodzą też kwestie dostaw ciepłego jedzenia i zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych.

Mało istotnym pocieszeniem jest fakt, że francuski rząd dopuścił tzw. szybkie testy antygenowe przypadku braku testów PCR (na ich wynik trzeba czekać nie około 10 minut a 24 godziny) – bezpośredni link do listy dopuszczonych testów znajduje się TUTAJ.

Jeżeli kierowca otrzyma pozytywny wynik na obecność koronawirusa, będzie musiał pozostać na Wyspach kolejne 10 dni.

Wszyscy kierowcy, aby opuścić Wielką Brytanię będą musieli mieć takie testy zrobione nie później niż 72 godziny przed wjazdem na terytorium Francji.

Zobacz też: Test: klasyczne vany Mercedesa kontra Sprinter 2020 (wideo, zdjęcia)

Wszystko wskazuje na to, że większość polskich kierowców, którzy utknęli na Wyspach, nie zdążą dojechać na święta do domu – jak informują brytyjskie media, aby rozładować powstały zator, potrzeba kilku dni, a więc część kierowców opuści Wielką Brytanię dopiero po Świętach Bożego Narodzenia.

Źródło zdjęć: Kent Country Council

Podziel się: